Nawet najwyższej jakości siłowniki ulegają zużyciu, zwłaszcza jeśli pracują z wymagającym medium roboczym, w trudnych warunkach. Ze względu na zróżnicowanie siłowników, jak i instalacji, nie sposób wskazać konkretny dopuszczalny okres użytkowania siłowników. Powinny być one poddawane regularnym przeglądom, aby w przypadku wykrycia nieprawidłowości od razu móc poddać je wymianie. W przypadku niewielkich śladów zużycia i nieznacznych awarii czasami możliwe jest przywrócenie sprawności siłownika poprzez jego regenerację.

Posiadając wymiary potrzebnego siłownika, można poszukać odpowiedniego modelu w ofercie sklepu lub też dokonać zamówienia indywidualnego. Jeżeli pożądane wymiary siłownika nie są znane, konieczne jest pobranie wymiarów z instalacji i przygotowanie projektu siłownika. Firma Air-com wykonuje takie usługi, zapewniając dostosowanie siłownika do każdej instalacji.

Serwisowanie siłowników polega głównie na ich czyszczeniu oraz uszczelnianiu. Podczas prac serwisowych kontroli poddaje się szczelność poszczególnych części siłownika, a następnie wymienia się te, które uległy zużyciu. Podstawą prac serwisowych jest wymiana uszczelek, jednak konieczne mogą być poważniejsze prace remontowe, w postaci wymiany tulei, czy tłoczysk.

Niezbędne jest dopasowanie rozmiarów siłownika do wymiarów poszczególnych elementów instalacji. Rozstaw, a także średnica oraz jej skok to najważniejsze parametry, które wymagają synchronizacji z analogicznymi wymiarami elementów instalacji, do których mają być przyłączone siłowniki. Poza tym siłowniki dobiera się ze względu na przeznaczenie i sposób działania .Ze względu na ogromne zróżnicowanie tych elementów przed dokonaniem zakupu zachęcamy do kontaktu ze specjalistą.

Load More